Otwarcie nowego magazynu to złożony proces, do którego przygotowywaliśmy się od dłuższego czasu. Do tej pory nasze magazyny znajdowały się w dwóch podwarszawskich lokalizacjach – Duchnicach i Nadarzynie. Zdecydowaliśmy się powiększyć powierzchnię w Nadarzynie i obecnie jesteśmy w trakcie przenoszenia tam magazynu z Duchnic, tworząc nowe centrum logistyczne – Segro Logistics Park Warsaw Nadarzyn. Jak, krok po kroku, wygląda proces przeprowadzki? 

Nowe centrum logistyczne w Nadarzynie

W tym poście pokażemy, jak z każdym dniem zmieniał się nasz nowy magazyn w Nadarzynie. Wpis będziemy aktualizować po każdej większej zmianie. Zapraszamy do oglądania!

Dzień 1 | odbiór magazynu

Odebraliśmy klucze do nowego magazynu. W środku czekała na nas ogromna, (jeszcze) pusta przestrzeń – 6,5 tysiąca metrów kwadratowych. To ponad 3,5 razy więcej niż liczył nasz poprzedni magazyn w Duchnicach.

Wnętrze nowego magazynu w Nadarzynie

Magazyn w Nadarzynie posiada 9 bram, tzw. doków. Pomaga to usprawnić zarządzanie dostawami i odbiorami. Dzięki nim możemy przyjąć dużo większe dostawy od Klientów w jednym czasie.

Bramy wjazdowe do magazynu w Nadarzynie

Dzień 2 | pierwsze montaże

Skończyliśmy montaż przenośnika – ruchomej taśmy, która transportuje paczki z miejsca pakowania do miejsca odbioru przez kurierów. To gwarancja sprawnego i w pełni bezpiecznego transportu towarów wewnątrz powierzchni magazynowej w Nadarzynie.

Przenośnik, ruchoma taśma do transportu paczek

Wystartował także montaż regałów, na których już wkrótce będziemy układać pierwsze paczki. W środku wciąż jeszcze jest pusto, ale powoli wszystko zaczyna nabierać kształtów.

Montaż regałów w centrum logistycznym w Nadarzynie

Dzień 3 | bezpieczeństwo i dalsze montaże

Kamery już działają. Łącznie jest ich 40 – zaawansowany monitoring każdej stacji pakowania oraz zewnętrzna agencja ochrony zapewniają bezpieczeństwo przez całą dobę. Zaczęliśmy również wyznaczanie ścieżek komunikacyjnych, które powoli zaczynają pojawiać się na podłodze.

Hala magazynowa z wyznaczonymi ścieżkami komunikacyjnymi

Przyjechały także stoły do pakowania, które czekają na montaż. Ze szczególną dbałością podchodzimy do pakowania towaru – nowe, zaawansowane stanowiska pozwolą usprawnić ten proces i jeszcze bardziej podnieść jego jakość. W tym samym czasie, na drugim końcu hali, ekipa dostarczająca przyłącze internetowe pracuje na pełnych obrotach.

Dzień 4 | meble

Kolejny dzień upłynął w dużej mierze na montowaniu i skręcaniu mebli. Prace trwały równolegle na hali magazynowej i w back office. W pomieszczeniu socjalnym pojawiły się stoły, krzesła i sprzęt AGD. Umeblowane zostały także salki konferencyjne. Największe zmiany są widoczne na samej hali magazynowej. Postawiliśmy pierwsze stoiska do pakowania, reszta cierpliwie czeka na swoją kolej.

Dzień 5 | zapełniamy przestrzeń

Kontynuujemy prace na hali magazynowej w Nadarzynie. Udało się zamontować pierwszy rząd regałów kartonowych i komplet regałów stalowych. Oprócz tych, widocznych na zdjęciu, dotrą do nas jeszcze kolejne, przywiezione z magazynu w Duchnicach. Zaczęliśmy także aranżacje strefy przyjęć towaru.

Kartonowe i stalowe regały na hali magazynowej w Nadarzynie

Dzień 6 | back office i oświetlenie

W pełni skończyliśmy pracę nad salkami konferencyjnymi. Podobnie wygląda sytuacja w kuchni i pomieszczeniach socjalnych. Równie sprawnie poszło nam aranżowanie obszaru przyjęć – ostatnim szlifem było zamontowanie oświetlenia. Całkowicie wyznaczony został także obszar składowania paletowego.

Magazyn nadarzyn

Dzień 7 | przenosiny klientów

Zaczęliśmy przenosiny towaru od kolejnych klientów. Najpierw zdbaliśmy o przetransportowanie produktów do powierzchni magazynowej w Nadarzynie, a potem ustawialiśmy go na regałach.

Powierzchnia magazynowa nadarzyn

Co dalej z magazynem w Nadarzynie?

Jeszcze sporo pracy przed nami, ale pierwsze efekty są bardzo zadowalające. W kolejnych dniach planujemy:

  • dalsze składanie regałów kartonowych,
  • uruchomienie sieci WiFi na terenie całego magazynu,
  • oklejenie obszarów składowania,
  • podłączenie sprzętu AGD w kuchni,
  • wyposażenie stanowisk do pakowania,
  • zaaranżowanie stanowiska obsługujących zwrot paczek.

Zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie oraz wysokiej jakości usług. Wiemy, że nowa przestrzeń centrum logistycznego w Nadarzynie będzie w stanie to zapewnić. Jesteśmy gotowi do dalszej pracy i z niecierpliwością czekamy aż pierwsze paczki opuszczą nasz magazyn!