Integracja Omnipack z Allegro

Co Allegro oferuje sprzedawcom?

Allegro działa już od 1999 roku. W tym czasie zdążyło zdobyć wartość, która jest nie do przecenienia w sprzedaży online. Chodzi o zaufanie użytkowników i rozpoznawalność. Średni czas sesji użytkownika na tym portalu to według Gemius trochę ponad 13 minut. W najgorętszych świątecznych miesiącach, takich jak listopad i grudzień, sprzedaje się tam ponad milion produktów dziennie. Oprócz tego Allegro wciąż wprowadza nowe udoskonalenia dla sprzedawców, takie jak na przykład usługa Allegro Smart. Wszystko to oznacza ogromny ruch z potencjałem, który może dotrzeć także do Twojego sklepu.

Nie należy zapominać o minusach. Allegro może być świetnym kanałem sprzedaży, jednak ciężko zbudować tam swoją markę. Dlatego, chociaż początkowo, jest łatwym i szybkim sposobem na uruchomienie sprzedaży, docelowo powinien stanowić jeden z kanałów sprzedaży – obok własnego sklepu internetowego i kanałów społecznościowych.

Na czym polega integracja z Allegro przez Omnipack?

Proces integracji sklepu internetowego z Allegro jest całościowo wspierany przez nasz zespół onboarding managerów.

Standardowa ścieżka postępowania jest następująca:

podczas onboardingu z Klientem przypisany do niego konsultant ustali harmonogram wdrożenia systemu; na tym etapie zostaną wzięte pod uwagę wszystkie zmienne charakteryzujące Twój biznes;

aby sprawnie zintegrować się z Allegro, konieczne będzie utworzenie dla Omnipack konta z dostępem do platformy;

w następnym etapie zostaniesz poproszony o przekazanie kompletnej dokumentacji np. kartoteki produktów czy dokumentacji API;

w kolejnym etapie utworzymy testowe zamówienie, by sprawdzić poprawność działania systemu;

na koniec w ostatnim etapie integracji towary zostają przesyłane na magazyn, wspólnie zatwierdzamy stock i rozpoczynamy realizację przesyłek.

Ile trwa integracja z Allegro?

Integracja Omnipack z Allegro trwa nie krócej, niż 7 dni. Całość procesu onboardingowego trwa około 3 tygodnie. Jednak w wyjątkowych przypadkach może potrwać do 2 miesięcy.

Po integracji każdy klient jeszcze przez 2 tygodnie jest otoczony opieką powdrożeniową.

Jakie korzyści daje integracja logistyki sklepu z Allegro?

Integracja z Allegro umożliwia bezpośrednie połączenie danych sprzedażowych z systemem kontroli stanów magazynowych Omnipack. Dzięki temu zyskujesz kontrolę nad procesami logistycznymi i realizacją wysyłek – całodobowy wgląd w status Twoich zamówień. Proces integracji sklepu internetowego z Amazon jest całościowo wspierany przez nasz zespół onboarding managerów.

otrzymasz informację zwrotną o bieżącym statusie każdego zamówienia

zbierzesz dane o numerach trackingowych przesyłek

będziesz miał pełną kontrolę nad realizacją zamówień

Zajmij się sprzedażą, logistykę powierz nam

Skontaktuj się z nami

Liczba paczek miesięcznie*

wpisana do Rejestru Przedsiębiorców pod numerem KRS:  0000604889, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy miasta st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, NIP: 5223055791, REGON: 363864156, kapitał zakładowy: 41.150,00 zł. Przetwarzamy Twoje dane w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym w tym wyceny usług oraz marketingu bezpośredniego (podstawa przetwarzania danych to realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów administratora). Twoje dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia Ci odpowiedzi lub wysyłania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na Twoje pytanie. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Po wyrażeniu odrębnej zgody otrzymywać będziesz od nas oferty usługowe oraz inne  informacje o oferowanej przez Omnipack usłudze na podany przez Ciebie email. W każdej chwili możesz odwołać zgodę na przesyłanie Ci przez nas informacji handlowych droga elektroniczną (newsletter).