Integracja Omnipack z Amazon

Co Amazon oferuje e-sklepom?

Amazon to światowy gigant handlu internetowego, który od dwudziestu pięciu lat nie przestaje się rozwijać. Mimo że na początku strona ta była internetową księgarnią, dzisiaj można znaleźć tam wszystko: od urządzeń elektronicznych po meble – oczywiście z dostawą do domu. Jej klienci nie mogą także narzekać na zasięg jej usług, gdyż obejmują one dziesiątki krajów na całym świecie. Amazon pojawił się także w Polsce, gdzie firma ta zasłynęła także otwarciem gigantycznych centrów dystrybucyjnych, zdolnych do obsługi setek tysięcy zamówień. Jej dobra opinia i szeroki asortyment oferowanych towarów przyczyniły się do sukcesu marki także w naszym kraju.

Wszystkie te czynniki sprawiły, że Amazon od razu zaczął cieszyć się zainteresowaniem nie tylko klientów, ale także potencjalnych sprzedawców. Trudno się temu dziwić – portal ten daje ogromne możliwości pozyskiwania odbiorców najróżniejszych towarów, od tych profesjonalnych po te, z których korzystamy na co dzień. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę na linii Omnipack a Amazon, która ma za zadanie ułatwić przedsiębiorcom działającym właśnie na tym portalu obsługę kolejnych tysięcy klientów. W tym celu naszym klientom proponujemy prosty proces, jakim jest integracja z Amazonem, która poszerza możliwości sklepu internetowego o wszystkie usługi logistyczne, jakie oferuje Omnipack.

Jak przebiega integracja Omnipack z Amazon?

Integracja z Amazonem umożliwia bezpośrednie połączenie danych z platformy sprzedażowej z systemem WMS Omnipack. Dzięki temu zyskujesz kontrolę nad procesami logistycznymi i realizacją wysyłek. Zyskujesz wgląd do aktualnych statusów zamówień – w czasie rzeczywistym, 24h/dobę. Proces integracji sklepu internetowego z Amazon jest całościowo wspierany przez naszych onboarding managerów.

Standardowa ścieżka postępowania jest następująca:

podczas onboardingu z Klientem przypisany do niego konsultant ustali harmonogram wdrożenia systemu; na tym etapie zostaną wzięte pod uwagę wszystkie zmienne charakteryzujące Twój biznes;

aby sprawnie zintegrować się z Amazon, konieczne będzie utworzenie dla Omnipack konta z dostępem do platformy;

w następnym etapie zostaniesz poproszony o przekazanie kompletnej dokumentacji np. kartoteki produktów czy dokumentacji API;

w kolejnym etapie utworzymy testowe zamówienie, by sprawdzić poprawność działania systemu;

na koniec w ostatnim etapie integracji towary zostają przesyłane na magazyn, wspólnie zatwierdzamy stock i rozpoczynamy realizację przesyłek.

Ile trwa integracja z Amazon?

Integracja Omnipack z Amazon trwa nie krócej, niż 7 dni. Całość procesu onboardingowego trwa około 3 tygodnie. Jednak w wyjątkowych przypadkach może potrwać do 2 miesięcy.

Po integracji każdy klient jeszcze przez 2 tygodnie jest otoczony opieką powdrożeniową.

Jakie korzyści daje integracja logistyki sklepu z Amazon?

Dzięki integracji przeprowadzanej przez Omnipack, z jednego miejsca będziesz mógł zarządzać wszystkimi zamówieniami przychodzącymi do Twojego sklepu, a także:

otrzymasz informację zwrotną o bieżącym statusie każdego zamówienia

sprawdzisz numery trackingowe przesyłek

będziesz miał pełną, całodobową kontrolę nad realizacją zamówień

Zajmij się sprzedażą, logistykę powierz nam

Skontaktuj się z nami

Liczba paczek miesięcznie*

wpisana do Rejestru Przedsiębiorców pod numerem KRS:  0000604889, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy miasta st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, NIP: 5223055791, REGON: 363864156, kapitał zakładowy: 41.150,00 zł. Przetwarzamy Twoje dane w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym w tym wyceny usług oraz marketingu bezpośredniego (podstawa przetwarzania danych to realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów administratora). Twoje dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia Ci odpowiedzi lub wysyłania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na Twoje pytanie. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Po wyrażeniu odrębnej zgody otrzymywać będziesz od nas oferty usługowe oraz inne  informacje o oferowanej przez Omnipack usłudze na podany przez Ciebie email. W każdej chwili możesz odwołać zgodę na przesyłanie Ci przez nas informacji handlowych droga elektroniczną (newsletter).