Integracja Omnipack z Magento

Charakterystyka CMS Magento

System do obsługi sklepów internetowych Magento należy do najpopularniejszych tego typu narzędzi na świecie. Używany jest przez wiele znanych dużych marek odzieżowych. Produkt należy zainstalować na własnym serwerze. Obsługuje wiele języków, w tym polski. Jego dużą zaletą jest otwartość kodu źródłowego, dzięki czemu możliwe jest wprowadzanie nowych, dedykowanych, nawet bardzo rozbudowanych funkcji, jak na przykład integracja Magento z systemem Omnipack.

Konfigurację Magento powszechnie uważa się za dość skomplikowaną. Przydatna będzie więc pomoc ekspertów. Warto również zapoznać się z wsparciem społeczności zgromadzonej wokół tej opensource’owej platformy. Istotną wadą jest duże zapotrzebowanie na zasoby obliczeniowe serwera. Należy o tym pamiętać, wybierając usługi hostingowe – w przypadku najtańszych rozwiązań instalacja tego CMSa nie zawsze będzie możliwa.

Po początkowych wyzwaniach na etapach instalacji i konfiguracji Magento jednak rewanżuje się bogatą funkcjonalnością. Kolejną zaletą tego narzędzia jest bowiem skalowalność – system świetnie radzi sobie z obsługą bardzo dużej ilości produktów, sprawdzi się więc w największych ecommerce. Na dobrze dopasowanym serwerze jego możliwości są niemal nieograniczone. Po dostosowaniu do wymagań użytkownika, obsługa sklepu internetowego jest prosta. Oprócz zarządzania produktami, dostępne są narzędzia do generowania statystyk, rozbudowany system obsługi klienta, a także łatwe generowanie kuponów rabatowych i tworzenie programów lojalnościowych. Magento dzięki API jest w stanie poprawnie komunikować się z systemami CRM, ERP i PIM. Obsługuje wiele form płatności. Jest to również wygodny CMS do zarządzania wieloma sklepami internetowymi. Nie zapomniano także o możliwości wdrożenia SSL i optymalizacji tytułów oraz opisów podstron.

Integracja Omnipack z Magento

Nasz zespół onboardingowy wspiera klientów w procesie integracji platformy. Integracja przebiega w następujących krokach:

Uzgodnienie harmonogramu wdrożenia

Integracja z platformą sprzedażową klienta (np. za pomocą API)

Przekazanie lub ustalenie kartoteki produktów

Tworzenie testowych zamówień

Dostarczenie towaru do magazynu

Raport różnic i zatwierdzenie finalnego stocka

Integracja Magento sprawia, że klient zyskuje pełną kontrolę nad realizacją zamówień oraz zwrotów. Ma wgląd 24h/dobę w status swoich zamówień i może reagować na czas, jeśli coś przebiega niezgodnie z planem.

Dzięki tej integracji e-sklepy zyskują informacje dotyczące:

aktualnego statusu danego zamówienia

numerów trackingowych
przesyłek

stanów
magazynowych

Ile trwa integracja z Magento

Integracja Omnipack z Magento trwa nie krócej, niż 7 dni. Całość procesu onboardingowego trwa około 3 tygodnie. Jednak w wyjątkowych przypadkach może potrwać do 2 miesięcy.

Po integracji każdy klient jeszcze przez 2 tygodnie jest otoczony opieką powdrożeniową.

Integrujemy się także z innymi platformami sprzedażowymi:

Jeśli nie znalazłeś swojej platformy lub posiadasz autorski system, skontaktuj się z nami – nasi doradcy odpowiedzą na wszelkie Twoje pytania i wątpliwości.

Zajmij się sprzedażą, logistykę powierz nam

Skontaktuj się z nami

Liczba paczek miesięcznie*

wpisana do Rejestru Przedsiębiorców pod numerem KRS:  0000604889, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy miasta st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, NIP: 5223055791, REGON: 363864156, kapitał zakładowy: 41.150,00 zł. Przetwarzamy Twoje dane w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym w tym wyceny usług oraz marketingu bezpośredniego (podstawa przetwarzania danych to realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów administratora). Twoje dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia Ci odpowiedzi lub wysyłania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na Twoje pytanie. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Po wyrażeniu odrębnej zgody otrzymywać będziesz od nas oferty usługowe oraz inne  informacje o oferowanej przez Omnipack usłudze na podany przez Ciebie email. W każdej chwili możesz odwołać zgodę na przesyłanie Ci przez nas informacji handlowych droga elektroniczną (newsletter).