Integracja Omnipack z PrestaShop

Co PrestaShop oferuje sprzedawcom?

Prestashop to jedna z najbardziej popularnych platform do prowadzenia sklepu internetowego. Dodatkowo posiada rozbudowaną społeczność i wiele wtyczek rozwijających jej funkcjonalności. Jej zalety to prostota i intuicyjność – w porównaniu np. do Magento, prawie każdy jest w stanie nauczyć się zarządzania swoim sklepem. Narzędzie oparte jest o popularny system szablonów o nazwie “Smarty”, z którym spotkało się już wielu grafików i programistów, co ułatwi np. modyfikację szablonu pod potrzeby ich klientów. Minusem Presta Shop jest ograniczenie niektórych funkcjonalności – często to, co jest podstawowym narzędziem w innych CMSach, tutaj jest dodatkowe płatne jako produkt “premium”. Jest więc to dobry wybór na początek, ale niekoniecznie na lata.

Przebieg integracji z PrestaShop

Platforma Shoper i system magazynowy Omnipack w pełni się integrują zapewniając przejrzystość w działaniu oraz prostotę. Integracja przebiega w następujących krokach:

Uzgodnienie harmonogramu wdrożenia

Integracja z platformą sprzedażową klienta (np. za pomocą API)

Przekazanie lub ustalenie kartoteki produktów

Tworzenie testowych zamówień

Dostarczenie towaru do magazynu

Raport różnic i zatwierdzenie finalnego stocka

Ile trwa integracja z Presta Shop?

Integracja Omnipack z PrestaShop trwa nie krócej, niż 7 dni. Całość procesu onboardingowego trwa około 3 tygodnie. Jednak w wyjątkowych przypadkach może potrwać do 2 miesięcy.

Po integracji każdy klient jeszcze przez 2 tygodnie jest otoczony opieką powdrożeniową.

Integracja Omnipack - PrestaShop - co zyskujesz?

Dzięki poprawnemu połączeniu obu narzędzi, eCommerce zyskuje szereg możliwości tj. dokładne monitorowanie i bieżący podgląd pracy magazynu.

Integracja PrestaShop z systemem WMS Omnipack pozwala na śledzenie takich procesów, jak:

  • odbieranie dostaw
  • monitoring kolejki zamówień do zrealizowania w danym dniu
  • aktualny status realizacji każdego zamówienia
  • przebieg kompletowania zamówień
  • informacje nt. zwrotów i reklamacji

Wszystkie operacje magazynowe są na bieżąco aktualizowane i dostępne w specjalnym panelu klienta. Funkcje dedykowanego panelu pozwalają sklepowi aktywnie zarządzać sprzedażą – planować zamówienia asortymentu u dystrybutora, czy komunikować się z klientem odnośnie czasu dostarczenia przesyłki. Integracja systemu WMS Omnipack z platformą sprzedażową Prestashop pozwala na zarządzanie wieloma kanałami sprzedaży za pośrednictwem jednej platformy.

eCommerce działające na PrestaShop dzięki integracji zyskuje dostęp do:

numerów trackingowych przesyłek

dokładnego czasu nadania przesyłek kurierowi

bieżących stanów magazynowych każdego rodzaju produktu

szczegółowych informacji o zamówieniach zwróconych i reklamowych

Integrujemy się także z innymi platformami sprzedażowymi:

Jeśli nie znalazłeś swojej platformy lub posiadasz autorski system, skontaktuj się z nami – nasi doradcy odpowiedzą na wszelkie Twoje pytania i wątpliwości.

Zajmij się sprzedażą, logistykę powierz nam

Skontaktuj się z nami

Liczba paczek miesięcznie*

wpisana do Rejestru Przedsiębiorców pod numerem KRS:  0000604889, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy miasta st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, NIP: 5223055791, REGON: 363864156, kapitał zakładowy: 41.150,00 zł. Przetwarzamy Twoje dane w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym w tym wyceny usług oraz marketingu bezpośredniego (podstawa przetwarzania danych to realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów administratora). Twoje dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia Ci odpowiedzi lub wysyłania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na Twoje pytanie. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Po wyrażeniu odrębnej zgody otrzymywać będziesz od nas oferty usługowe oraz inne  informacje o oferowanej przez Omnipack usłudze na podany przez Ciebie email. W każdej chwili możesz odwołać zgodę na przesyłanie Ci przez nas informacji handlowych droga elektroniczną (newsletter).