Integracja Omnipack z WooCommerce

Popularność WooCommerce w Polsce

WooCommerce to dodatek do jednego z najpopularniejszych CMS-ów na świecie, jakim niewątpliwie jest Wordpress. WooCommerce ma przyjazny interfejs i zapewnia łatwość obsługi, co doceniło już ponad milion użytkowników, którzy zdecydowali się na instalację tego dodatku. Nie inaczej sytuacja WooCommerce prezentuje się w Polsce. Tutaj jest to trzeci najpopularniejszy system obsługi sklepów internetowych. Platforma swoją popularność zdobyła głównie dzięki zmianom przystosowanym do polskich użytkowników, które są przez nich odbierane bardzo pozytywnie.

Czym wyróżnia się WooCommerce?

Największą zaletą WooCommerce jest prosta obsługa, oparta na dobrze znanym i lubianym przez użytkowników Wordpressie. Dodatkowo wtyczka ta jest całkowicie darmowa i pozwala w intuicyjny sposób zamienić swoją stronę internetową na sklep online w prostej wersji. Dodatkowo, wykorzystując ten CMS, możemy także urozmaicić jego wygląd czy dodać nowe możliwości dzięki ponad tysiącu wtyczek, które ulepszą podstawowy interfejs WooCommerce. Są wśród nich zarówno proste, bezpłatne propozycje, jak i wymagające dodatkowych pieniędzy dodatki, które znacznie mogą poprawić wygląd strony i jej użyteczność.

WooCommerce zdecydowanie jest doskonałą propozycją dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z handlem internetowym i chcą przede wszystkim mieć do swojej dyspozycji prosty i intuicyjny interfejs. Ten w miarę poszerzania umiejętności można oczywiście rozbudowywać, jednak we własnym zakresie – korzystając z systemów opartych na Wordpressie, nie mamy bowiem dostępu do wsparcia technicznego. Ten CMS będzie również odpowiedni dla małych sklepów, gdyż w przypadku większej liczby podstron jego obsługa i aktualizacja może być nieco kłopotliwa. System ten, mimo że daje ogromne możliwości, wymaga od użytkownika także samodzielnej instalacji oraz własnego serwera. Jego pakiet oferuje bowiem wyłącznie podstawowe oprogramowanie, które jest jednak dostępne za darmo, co stanowi jego niewątpliwą zaletę.

Integracja WooCommerce z Omnipack

Integracja platformy WooCommerce z systemem magazynowym Omnipack, pozwala w pełni kontrolować wszystkie zamówienia w jednym panelu. Zyskujesz całodobowy dostęp do statusu realizacji wysyłek oraz zwrotów. Dedykowani onboarding managerowie Omnipack wspierają każdego klienta w procesie integracji. Przebiega ona w następujących krokach:

Uzgodnienie harmonogramu wdrożenia

Integracja z platformą sprzedażową klienta (np. za pomocą API)

Przekazanie lub ustalenie kartoteki produktów

Tworzenie testowych zamówień

Dostarczenie towaru do magazynu

Raport różnic i zatwierdzenie finalnego stocka

Dzięki tej integracji e-sklepy zyskują informacje dotyczące:

aktualnego statusu danego zamówienia

numerów trackingowych
przesyłek

stanów
magazynowych

Ile trwa integracja z WooCommerce?

Integracja Omnipack z WooCommerce trwa nie krócej, niż 7 dni. Całość procesu onboardingowego trwa około 3 tygodnie. Jednak w wyjątkowych przypadkach może potrwać do 2 miesięcy.

Po integracji każdy klient jeszcze przez 2 tygodnie jest otoczony opieką powdrożeniową.

Integrujemy się także z innymi platformami sprzedażowymi:

Jeśli nie znalazłeś swojej platformy lub posiadasz autorski system, skontaktuj się z nami – nasi doradcy odpowiedzą na wszelkie Twoje pytania i wątpliwości.

Zajmij się sprzedażą, logistykę powierz nam

Skontaktuj się z nami

Liczba paczek miesięcznie*

wpisana do Rejestru Przedsiębiorców pod numerem KRS:  0000604889, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy miasta st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, NIP: 5223055791, REGON: 363864156, kapitał zakładowy: 41.150,00 zł. Przetwarzamy Twoje dane w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym w tym wyceny usług oraz marketingu bezpośredniego (podstawa przetwarzania danych to realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów administratora). Twoje dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia Ci odpowiedzi lub wysyłania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na Twoje pytanie. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Po wyrażeniu odrębnej zgody otrzymywać będziesz od nas oferty usługowe oraz inne  informacje o oferowanej przez Omnipack usłudze na podany przez Ciebie email. W każdej chwili możesz odwołać zgodę na przesyłanie Ci przez nas informacji handlowych droga elektroniczną (newsletter).